Букет соняшників ні для кого більше не дивина. Доставка квітів в Україні, пропонує композиції з цих маленьких сонечок практично повсюдно. Як же і коли з'явилися ці квіти в Європі і в нашій країні? Які букети з цих квітів особливо популярні в Україні сьогодні? Які флористичні композиції в українських традиціях воліє Київ? Відповідей на ці питання присвячена наша публікація.
Народна назва соняшник вживається для позначення виду трав'янистих рослин з Рода Соняшник однорічний або олійний (сімейство Айстрові). Загальновідомо, що батьківщина цієї рослини - Північна Америка і що там його культивували до відкриття європейцями більше 2 тисячоліть. Причому, сьогодні багато іменитих археологи стверджують, що соняшник людством обробляється набагато довше пшениці. Багато індіанські культури саме соняшник використовували в якості символу божества Сонця (ацтеки, отомі в Мексиці, інки в Перу).
Першим описав ця рослина Франсіско Пісарро в Перу, де аборигени почитали його зображення як символу Інті або Пунчао (сонячне божество). В Європу, зауважимо, крім золотих статуй даної рослини були доставлені і звичайнісінькі насіння. Академіком Жуковським П.М. (Монографії роду Соняшник) було встановлено, що перші семянки рослини привезли в Європу іспанці, які повернулися з мексиканської експедиції. Висіяні ж рослини були в 1510 році в ботанічному саду Мадрида. Перший опис рослин склав хтось Л'Обель в 1576 році. Приблизно в цей же час «квітки сонця» крім декоративних функцій починають виконувати і масу інших. Букет соняшників не рідкість і у Франції, і в Італії, Бельгії, Англії, Швейцарії, Голландії, але ось використовується він в інших країнах вже аж ніяк не традиційно. Модно в ті часи було замовити букет квітів зовсім не для втіхи погляду, а часом і для смакового задоволення. Наприклад, в Англії, в середині XVII ст. кошики молоді соняшнику і варили, і пекли на вугіллі, а потім насолоджувалися делікатесом з маслом і оцтом, подібно артишоку. Цікаво застосування соняшнику і в Німеччині, де аж до XVIII століття їх використовували для приготування ерзац-кава.
В нашу країну соняшники потрапили завдяки Петру I, який побачив його в Голландії. Акліматизація пройшла успішно, і вже скоро рослина стало не тільки декоративною прикрасою, але і доступним ласощами для простолюдинів. Сьогодні знову набирає популярність декоративна складова соняшників. Як не дивно, але заморський квітка навіть вважається символом України і активно використовується в національній символіці. Київ, а вірніше, практично всі його флористичні салони пропонують найрізноманітніші композиції з цих квітів. Наприклад, доставка квітів салону Lepestki презентує дивовижні букети, в яких вогненно-жовті, помаранчеві, червоні, горді геліотропи (синонім соняшнику) прекрасно поєднуються з синіми кольорами. Залежно від спрямованості букета це можуть бути і простенькі волошки, дзвіночки, і вишукані троянди, і навіть орхідеї. Уточнимо, якщо самі соняшники виступають символами піднесених, чистих помислів, то квіти синього відтінку, в загальному, є виразом якоїсь таємниці, недомовленості.
Ще більш українізує букет декор у вигляді стрічки з імітацією народної вишивки або справжньою ручною роботою. Цілком реально і замовити букет квітів соняшників, просто майстерно обгорнутий соломою. Причому такий нехитрий декор перетворює композицію в неймовірно милу і стовідсотково українську, адже солома - символ єдності, яке так необхідно сьогодні країні.