Сьогодні ми хотіли б нагадати вам основні, «всесезонні» правила догляду за зрізаними квітами, а також розповісти про те, як зробити так, щоб букет з соняшників чи інших рослин простояв довго навіть в літню спеку.
Почнемо з азів. Ну, по-перше, дизайнерські букети, втім, як і букети звичайні, не люблять температурних перепадів, але ж таких не уникнути в літню спеку. Справа вся в тому, що в спеку в флористичних салонах, а також в кузовах професійних машин, на яких виробляється недорога доставка квітів, підтримується певна, ідеальна для рослин температура (9-11 градусів). Коли ж квіти будуть потрапляти з жаркого приміщення на вулицю, вони випробують справжній стрес. Тому-то ваше завдання зробити перехід кольорів з холоду в спеку максимально плавним, поступовим. Тобто букет з соняшників чи інших рослин, який тільки що привезла недорога доставка квітів, потрібно ненадовго залишити в найхолоднішому місці будинку і тільки потім вносити в ту кімнату, де вони будуть постійно стояти у вазі.
Не забувайте і про те, що потрібно підрізати стебла квітів під кутом гострим ножем, перед тим, як ставити їх в воду. А ще обов'язково видаліть нижнє листя, які розташовані на стеблах. Навіщо таким чином обробляти квіти? Київ і його флористи нагадують, що якщо не прибрати листя і вони будуть постійно стояти у воді, то як раз ці самі листочки і стануть осередком гниття.
До речі, сама вода, в яку ви плануєте ставити свої дизайнерські букети повинна бути особливим чином підготовленої. Дуже добре, якщо вода буде талої. Втім, підійде і відстояна вода. А ще не забувайте часто міняти воду. Як тільки рідина в вазі помутніє, відразу ж міняйте її на нову.
Не варто забувати і про те, що квіти не можна ставити на протязі, а також так, щоб на них падали прямі сонячні промені. А ще для рослин згубно сусідство зі стиглими ягодами і фруктами.
До речі, хотілося б нагадати вам про те, що далеко не всі квіти «дружать» між собою. Досвідчені флористи знають про це і ніколи не поставлять в один букет троянди і гвоздики. А от пересічні українці часто забувають про те, що не можна ставити в одну вазу тюльпани і незабудки, а ще фіалки і бузок, конвалії.
Все, перераховане вище, актуально для всесезонного догляду за квітами. Однак в літню спеку потрібно робити і деякі інші заходи для того, щоб зберегти подаровані вам квіти. Київ і його флористи, наприклад, в літню спеку радять з якоїсь періодичністю кропити квіти водою з пульверизатора. Воду використовуйте, знову ж таки, талу йди ж відстояну, кімнатної температури.
Ще одне правило річного догляду за квітами наказує відносити букет квітів на ніч в найхолодніше місце в будинку. Втім, рослинам буде ще краще, якщо ви будете поміщати букет щоночі в ємність з прохолодною водою (не холодніше 16 градусів). Втім, в разі таких ванн, стежте за тим, щоб вода не потрапляла на самі бутони.
До речі, є ще один секрет, який стосується кольорів і літньої спеки. Якщо раптом трапиться так, що вам спочатку подарують букет, який вже встиг трохи прівянуть на спеці, то не поспішайте засмучуватися. Композицію ще можна реанімувати. Досить лише зробити з паперу якусь подобу ковпака. Ковпак зробіть з щільного паперу, акуратно змочіть його водою і відразу ж накрийте «кульком» (так професійні флористи називають подібний ковпак) квіти. Під таким ковпаком утворюється особлива повітряне середовище з підвищеною вологістю, яка як раз і допоможе злегка зів'ялій від спеки букету буквально «воскреснути».
Дотримуйтесь наших порад і пам'ятайте, що спека, це зовсім не привід відмовитися від красивих квітів в своєму будинку.