Українці дуже люблять квіти. Київ, інші мегаполіси і навіть районні центри саме тому просто насичені квітковими салонами, магазинами і просто кіосками. Придбати тут можна і розкішні композиції, і букети, і чудові зразки кімнатних рослин. Доставка квітів із задоволенням виконає замовлення на будь-яку продукцію, будь то шикарний букет з 51 або 101 троянди, мила тваринка на оазисі з кущових хризантем або навіть величезний фікус в об'ємному горщику. Наша публікація присвячена тому, як правильно поливати домашні квіти, щоб вони після придбання радували свого господаря якомога довше.
Неправильний полив - це одна з найбільш часто зустрічаються промахів любителів домашнього квітникарства. Тому то, якщо доставка квітів привезла вам шикарний екземпляр, а ви не знаєте, як його правильно поливати, краще проконсультуватися у фахівців. Якщо ж, відчуваючи потяг до зеленим рослинам, ви досить часто відходили з дому, а передоручити догляд за ними нікому, краще в професійному салоні замовити квіти максимально невибагливі. Тільки так можна попередити появу хвороб, а також можливої загибелі квітів.
Отже, розберемося, наскільки ж часто слід поливати улюблені домашні квіти? Насправді полив регламентується такими складовими, як стан самої рослини, а також зовнішніми умовами. Останні мають на увазі і температуру навколишнього повітря, грунту, і їх вологість. Важлива практично для всіх рослин і інтенсивність освітлення. Безпосередньо залежить потреба в воді рослин від їх специфічних особливостей. Мова про будову наземних органів, потужності кореневої системи і т.д. Мало, хто здогадується, що деякі рослини з великими листками вимагають поливу двічі на день, а алое і агава можуть задовольнятися поливом всього лише двічі на тиждень. Багато цибулинні рослини не люблять зайву вологу. Тому такі екземпляри вимагають поливу з піддону або вкрай обережного по стінках горщика.
Залежить полив рослин і від пори року. Наприклад, в період зростання і цвітіння рослини потрібно поливати значно частіше, а ось в пору спокою, коли зростання уповільнений, деякі екземпляри поливають всього лише пару - трійку раз на місяць.
Золоте ж правило поливу рослин, яке стосується і кімнатної троянди, і герані, і «грошового» дерева полягає в наступному: правильніше поливати частіше і менше, ніж багато, але рідше.
Загалом же, в кімнатному квітникарстві прийняті такі поняття, як рясний, помірний і рідкісний полив. Про те, що вони являють собою далі.
Якщо ви вирішили замовити квіти тропічні з шкірястими (плющ, лимон, фікус, олеандр) або витонченими ніжними (бегонія, геліотроп, фіттонія) листочками, то потрібно буде їм забезпечувати так званий рясний полив. Під ним мається на увазі полив рослин безпосередньо після просихання земляного кома. Помірний полив потрібно рослинам з сільноопушенние або м'ясистими стеблами і листям, з товстими корінням, кореневищами, аналогами з водоносними бульбами, багатьом цибулинних. Такий полив (помірний) реалізується не відразу після просихання земляного кома, а тільки через день-два (земля в горщику повинна просохнути). Зрозуміло, що рідкісний полив рекомендований для таких представників флори, як кактуси і сукуленти. Мало хто здогадується, що саме такий варіант поливу застосовується і щодо листопадних бульбових, цибулинних, які характеризуються періодом спокою (глоксинія, каладиум, крінум і інші подібні квіти). Київ сьогодні пропонує таке велике розмаїття рослин, що знати, який полив потрібно кожному конкретному екземпляру просто нереально. При покупці рідкісної рослини, цікавтеся у флориста особливостями догляду за ним, і тоді придбання буде вас радувати бездоганним виглядом довгі роки.