Є цілий ряд країн, в яких свято 8 березня або Міжнародний жіночий день відзначається офіційно. Це і Україна, і Білорусія, і Ізраїль, і Чорногорія, і В'єтнам і багато, багато інших. А раз географія цього торжества настільки широка, (втім, не варто забувати і про багату історію міжнародного жіночого дня), то зовсім не дивно, що у людей склалися певні традиції щодо поздоровлень милих дам з днем 8-го березня. Втім, давайте поговоримо про це докладніше трохи пізніше, спочатку згадавши про те, коли ж уперше почали святкувати міжнародний день жінок.
Згідно з однією з версій вперше міжнародний жіночий день був відзначений в історії 1 857 роком. Саме тоді відбувся так званий «марш порожніх каструль». Його провели нью-йоркські текстильниці, вимагаючи скорочення робочого дня (жінки працювали по 16 годин), підвищення заробітної плати. Втім, пізніше Франсуаза Пік у своїх публікаціях довела, що ця версія виникнення міжнародного жіночого дня була, швидше за все, придумана для того, щоб позбавити 8-е березня зв'язку з комуністичною ідеологією.
Знову про свято 8 березня, знову ж таки, згадали американки. Так, за призовом нью-йоркської жіночої організації соціал-демократів 15 тисяч місцевих мешканок пройшли маршем через усе місто.
І тільки через рік (в 1909-му) в Америці був офіційно закріплений міжнародний жіночий день, який, втім, мав «плаваючу дату» - відзначався останнім лютневе неділю. Свій же міжнародний масштаб згаданий свято набуло тільки в 1911 році - через рік з того моменту, як заснувати подібне торжество на Другий соціалістичній жіночій конференції запропонувала Клара Цеткін ...
Якщо вважати з 1857-го, то в цьому році практично весь світ святкуватиме 158-ой жіночий день. Ясна річ, що за весь цей час в кожній країні виробилися свої правила, особливості, традиції, що стосуються того, як і кого прийнято вітати в день 8-го березня. Давайте далі поговоримо про подібні традиції, що сформувалися щодо дня 8 березня в Україні, в загальному, і в Києві, зокрема.
Перша і головна українська традиція, яка стосується міжнародного жіночого дня - дарувати коханим жінкам на 8-е березня квіти. Причому замовити квіти на 8 Березня належить не тільки для дорослих жінок - улюбленої дружини або матусі, сестри або бабусі. Підносити букети належить і зовсім маленьких дівчаток - дочкам, сестрам і племінниць.
Мало того, що замовити букет вам необхідно буде для всіх близьких, рідних жінок, так ще й відвідати реальний або віртуальний магазин букетів доведеться, підбираючи відповідні композиції для дам-колег по роботі. До речі, що стосується привітання колег, то в Україні склалася на цей рахунок певна традиція. Так, в зв'язку з тим, що день 8-го березня традиційно є вихідним, вітати сослуживиц прийнято заздалегідь, тобто слід замовити букети або букет для дам-колег на день, що передує святу. Втім, якщо ви не хочете відриватися від робочого процесу або бажаєте привітати співробітницю саме в день 8-го березня, то вам легко допоможе доставка квітів. Київ і його салони, до речі, пропонують таку послугу за більш ніж прийнятною ціною. Правда для того, щоб у коханого вашої по службі не виникло ніяких питань, краще замовити квіти на 8 Березня для колеги, попросивши вкласти в букет листівку з корпоративним символом і стриманим побажанням.
До речі, сучасна доставка квітів (Київ та його флористичні салони надали таку інформацію) напередодні 8 березня отримує найбільше замовлень на тюльпани і троянди. Отже, в українців виробилася традиція дарувати в міжнародний жіночий день своїм дамам саме ці квіти.