Кожному з нас ще з найраніших дитячих років вселяють, що дарувати парну кількість квітів ні в якому разі не можна - це в корені невірно, неправильно, і навіть може розцінюватися, як побажання смерті. Але ось звідки взялося таке правило чомусь ніхто не пояснює. Втім, ніхто не пояснює і те, що діє це саме правило зовсім не скрізь і зовсім не завжди. Про все це ми попросили докладніше розповісти нам спеціалізований магазин доставки квітів «Пелюстки». Отримана відповідь поспішаємо привести для вас нижче.
Для початку варто відзначити, що традиції не дарувати букети з парного кількості бутонів, актуальна тільки у нас - в країнах колишнього Союзу. В інших державах ніяких подібних переконань немає. Наприклад, все в тій же Німеччині, за заявою місцевої флористів, люди найчастіше оформляють замовлення квітів в інтернет магазині на композицію з 8 бутонів. У США замовлення квітів в інтернет магазині також найчастіше відбувається на парну кількість бутонів - зазвичай 12.
Так чому ж на території нашої країни існує таке дивне повір'я? З чим це пов'язано? А пов'язано воно з верованьями наших давніх предків-язичників щодо того, що парні числа уособлюють закінченість життєвого циклу або, якщо простіше говорити, то смерть. А ось числа непарні, згідно з давнім переконанням, означають незавершеність буття, щось на зразок вічного життя. Виходячи з цього нескладно зрозуміти, що наші пра-пра-пра-родичі вважали за краще дарувати один одному, в тому числі, і букети з непарної кількості квіток, тим самим бажаючи довгих років життя. А ось композиції з непарної кількості рослин, які символізують смерть, зі зрозумілих причин були не в честі.
Весь парадокс полягає в тому, що з часів падіння язичництва пройшло вже більше тисячі років, тоді як той самий вірування щодо квітів у наших співвітчизників досі в ходу. Втім, магазин доставки квітів «Пелюстки» зазначає, що це правило актуально далеко не завжди. Наприклад, якщо ви зберетеся купити 101 троянду чи іншої великий букет, але вже з більш дрібних квітів, змушувати флориста вважати бутони немає ніякої потреби. Спрацьовує таке правило зазвичай тоді, коли кількість дрібних бутонів в букеті перевищує 50.
До слова, в нашій країні є і деякі інші правила щодо того, які букети можна і потрібно дарувати, а до яких варто ставитися з побоюванням. Наприклад, купити 101 троянду чорного кольору, втім, як і будь-які інші чорні квіти, доречно тільки, як данину поваги до покійного. Крім того, в Україні вкрай насторожено ставляться і до квітів жовтого, оранжевого кольорів. Ряд людей вважає, що такі букети символізують розлуку, розставання і даруються вони зі строго визначеною метою - заявити про розрив. Втім, це правило, переконання у нас не дуже поширене і багато хто не сприймає його всерйоз, вважаючи, що жовті квіти символізують побажання добробуту, удачі, матеріальних благ.
Сподіваємося, що тепер ви знаєте про те, чому в нашій країні не прийнято дарувати букети з парного кількості бутонів. Що ж стосується того, де можна і потрібно купувати правильні святкові букети з непарної кількості квіточок, то ми можемо сміливо порекомендувати вам магазин «Lepestki». Перший і головний плюс цієї торгової точки - доставка квітів (Київ). Відгуки про цей магазин хвалять, втім, і якість, використовуваних для складання композицій, рослин. А ще тут завжди великий вибір різних видів квітів за досить доступними цінами. Втім, тим, хто вміє цінувати свої гроші, точно сподобається те, що тут працює абсолютно безкоштовна доставка квітів (Київ). Відгуки говорять про те, що безкоштовно така послуга пропонується при нетермінової доставці в межах столиці.