Букет з соняшників, як доглядати, щоб довго був свіжим
Букет з соняшників, як доглядати, щоб довго був свіжим
18-07-2016
Дизайнерські букети з соняшників - ось справжній тренд останніх декількох сезонів, випробувати який пропонує своїм клієнтам практично кожна поважаюча себе квіткова майстерня. Нічого дивного в цьому немає, адже квіти соняшника просто шикарно виглядають і самі по собі, і з акомпанементом у вигляді зелені і (або) строкатих бутонів. Втім, сьогодні ми хотіли б розповісти вам зовсім не про квітковій моді, а про те, як правильно доглядати за композицією з соняшників, щоб вона дійсно довго радувала вас своєю красою і свіжістю.
Отже, що потрібно знати тим, хто отримав в подарунок або ж бажає замовити букет соняшників? Соняшники в нашій країні традиційно вважаються літніми рослинами, адже період їх цвітіння припадає на липень-місяць. Однак ніяких проблем не виникне і у тих, хто вирішить замовити букет соняшників взимку, навесні чи восени. Інша справа, що заносити подібну композицію з холодної вулиці в теплий будинок відразу ж не варто. Дайте квітам трохи звикнути - нехай вони постоять 30-40 хвилин на заскленому балконі або ж в під'їзді.
Описане вище правило актуально і для спекотних літніх днів. Особливо, якщо квіти потрапляють з сонячної вулиці прямо в прохолоду кондиціонованого приміщення. В такому випадку також не завадить рослинам дати трохи звикнути і знайти для них відповідне місце з середньою температурою між вуличної і квартирної.
Єдиний випадок, коли правилами «акліматизації» можна знехтувати - це якщо була замовлена професійна доставка квітів. Київ і кожна поважаюча себе квіткова майстерня з цього міста має спеціалізованим транспортом, де підтримується оптимальна температура для рослин. Тут, звісно ж, не так холодно, як в лютий мороз на вулиці і не так жарко, як під відкритим небом в середині літа.
Ну ось, квіти потрапили в квартиру, а що ж далі? А далі потрібно знайти для них підходящу вазу. Втім, у випадку з соняшниками зазвичай краще підходить спеціальне декоративне відерце. Чому? Далеко не в кожній хаті є велика ваза, тоді як соняшники не люблять тісноту, їм важливий простір.
Ваза або відерце знайдено, а що тепер? Тепер потрібно наповнити ємність водою. Ідеальний варіант - це вода тала. Йдеться про воду, яку спочатку заморозили (для цього можна використовувати пластикові пляшки), а потім розморозили і дали придбати кімнатну температуру. Талої води немає? Тоді підійде добре відстояна (як мінімум, пару годин, а краще - кілька днів), водичка. Звичайно ж, така вода також повинна мати кімнатну температуру.
Зверніть увагу на те, що квіти соняшників «п'ють» дуже швидко і дуже багато води. А тому не забувайте, як мінімум, двічі на день перевіряти її рівень і додавати в відерце або вазу потрібну кількість рідини.
І ще один важливий момент, про який також не варто забувати. Обов'язково акуратно гострим ножем і під невеликим кутом подрежьте стебла кожного соняшнику перед тим, як ставити його в воду. Можна також злегка подряпати ножем або проткнути в декількох місцях голкою стебло рослини. А ось розчіплювати стебло у випадку з квітами соняшника не потрібно.
Не забудьте також і видалити всі листочки зі стебел. Жоден зелений листочок не повинен торкатися води, адже саме він, в такому випадку, може стати осередком гниття і викликати досить швидке в'янення всього букета.
Існує і ще одна важлива порада, просте правило, яке поширюється на всі дизайнерські букети. Не варто розташовувати такі так, щоб на квіти попадали прямі сонячні промені. Чи не краще місце для букета і то, де є протяг. А ще згубним буде сусідство з фруктами і овочами.
Наведені вище рекомендації зовсім не складні (виберіть для квітів правильну вазу, не ставте букет на протяг, а ще пам'ятаєте, що найкращий варіант - це професійна доставка квітів). Київ і багато його салони пропонують своїм клієнтам замовити букет соняшників, а тепер ви знаєте, як правильно доглядати за такими квітами.